preloader
Edit

Hakkımızda

42 yıl önce, toplu yemek üretim hizmeti vermek amacıyla kurulan SEÇSAN, verdiği kaliteli hizmetle sektöründe lider konumdadır.

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 7600 m2alanda kurulu,İzmir'in en yüksek kapasiteli modern tesislerinde Dünya standartlarında üretim yapmaktadır.

Kuruldugu günden bu yana sağlıklı ve hijyenik yemek üretimi sunan SEÇSAN, alt yapısını sürekli geliştirmekte ve personelini eğitmektedir.

SEÇSAN, günlük 24000 kişiye toplu yemek hizmeti vermektedir.Kamu kuruluşları, askeri birlikler, hastaneler ve sanayi kuruluşlarına yerinde yemek üretiminin yanında organizasyon ve davet hizmetleri de vermektedir.

SEÇSAN kalitesini ISO 9001, ISO 22000(HACCP), OHSAS 18001, TSE, Gıda Sicil Sertifikalarıyla belgelemiştir.

İletişim Bilgileri

İletişim

0232 328 00 33
Yemek Fabrikası

Büyük Yemek Firmaları

Tabldot yemek sektörü, üretim kapasitesi ve ekonomik hacmi ile her geçen gün daha da büyüyen bir sektördür. Artan nüfus, gelişen ve değişen yemek tercihleri, büyüyen istihdam sahası gibi faktörler, toplu yemek organizasyonunun önemini artırmaktadır.

Ülkemizde yemek sektöründe ilk adımlar 1970’li yılların başlarında atılsa da asıl gelişim 1990’larda yaşanmıştır. Bugün yurt genelinde 8 bini aşkın toplu yemek firması mevcuttur. Bu rakam sayısal olarak bakıldığında, catering hizmeti almak isteyenler için çok fazla alternatif varmış gibi gözükse de bu firmaların büyük bir çoğunluğu, merdiven altı olarak faaliyet gösteren ve kayıt dışı olarak çalışan firmalardır.

Sektörde çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu firmalar içinde büyük yemek firmaları sektörün öncü ve lokomotif firmaları olarak büyük bir yükü omuzlamaktadır. Bu bağlamda büyük yemek firmaları geniş çaplı üretim olanakları, büyük üretim tesisleri, yoğun personel istihdamı, modern üretim teknolojileri ve bunlara uygun ekipmanları ile fark yaratmaktadır.

Kurumsal kimliğe sahip organizasyonlar olan büyük yemek firmaları, yarattıkları güçlü imaj ve marka değerleriyle güven tesis eden ve kurum ve kuruluşlarca tercihlerde öne çıkan işletmelerdir. Bu özelliklerinin getirdiği pek çok artı bu firmaların öne çıkmasını sağlamaktadır.

Büyük yemek firmaları, en uygun hammadde ve malzemelerin temini, depolanması, gelişmiş tedarik zincirleri, geniş dağıtım ağı ve dağıtım araçları, üst düzey üretim cihazları ve materyalleri, reklam, tanıtım, promosyon ve halkla ilişkiler faaliyetleri, dinamik müşteri hizmetleri servisi, sosyal sorumluluk projeleri, ekonomik dayanışma programları, çözüm ortaklıkları, kurum içi ve dışı eğitim süreçleri, seminerler ve personel sosyal desteği ile çok boyutlu organizasyonlardır.

Tabldot yemek sektöründeki kalite, çok sayıda girişimcinin bu alana yönelmesi ve artan rekabet şartları nedeniyle her geçen gün daha da artmakta ve daha kaliteli ürün ve hizmet sunulmaktadır. Fakat elbette bu şartlara tam anlamıyla adapte olamayan küçük ölçekli firmalar ne yazık ki hızlı bir şekilde tasfiye olmaktadır. Bütün bunlara ek olarak yıllık bazda açılan ihalelerde enflasyon, kur farkı ve diğer ekonomik parametreler hassas şekilde hesaplanmadığı takdirde firmanın çoğu kez ciddi zarar ettiği ve bazen bu zararların firmayı hiç de istenmeyen yerlere ve nihayetinde iflas noktasına getirdiği görülmektedir.

Büyük Yemek Firmalarında Olması Gerekenler

Büyük yemek firmaları, güçlü finansal yapıları ve ek yatırımları ile kriz zamanlarını aşabilecek güce sahiptir. Kredibilitesi de çok yüksek olan bu firmalar, belirli anlaşmalar çerçevesinde daha fazla likide kolayca ulaşabilmektedir. Bazı küçük firmaları satın alıp bünyesine katarak portföyünü genişleten büyük yemek firmaları da mevcuttur.

Her sektörde olduğu gibi catering sektöründe de piyasa koşulları direkt etkili olmaktadır. Koşullar, sektörün çerçevesini çizerek yapılması gerekenleri de aşağı yukarı belirlemektedir. Son tahlilde, hizmet anlayışı ile rakip firmaların önüne geçebilen, yani rekabet direnci yüksek büyük yemek firmaları ayakta kalabilmektedir.

Yüksek Teknoloji

Zamandan Tasarruf

Yerinizde Üretim

42 Yıllık Tecrübe

Yüksek Kalite Üretim

Fiyattan Tasarruf

TEKLİF ALIN

Sizlere En Kaliteli Yemek Hizmetlerini Vermek İstiyoruz...

Güvenilir ve Kaliteli Yemek:

42 yıllık uzmanlığımızla,güvenilir ve kaliteli yemek hizmetini sizlere sunmak istiyoruz.

Sağlıklı ve Lezzetli Yemek:

En sağlıklı ve lezzetli yemek hizmetini uygun fiyata ve yüksek kalite ile alın.
Yemek Şirketleri

Türkiye’nin Lider Toplu Yemek Şirketi

Firma Hakkında

Bizden Haber Alın

En son haberlerimiz ve makalelerimiz için kaydolun. Size spam postalar göndermeyeceğiz.

Copyright © 2022 SEÇSAN Yemek Üretim Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır.